Turku – Piikkiö – Parainen

Bar Pelimies, Keskusta

Vuosi 2018

To 18.1. Pete Harju -stand up show
Ke 7.2. P2 & Kimi$
Ke 21.2. Harri Soinila -stand up show
Ke 7.3. Kristian Roso
To 29.3. Tease ‘n Tickle Burlesque
Ke 11.4. Risto K Järvinen -stand up show
To 26.4. Vesa Virtanen
Ke 9.5. Salatuikkaajat
Ke 23.5. Badfellas

Baari, Keskusta

Vuosi 2017

Pe 10.2. Achiote – levynjulkkarit
Pe 24.2. Leaflet – levynjulkkarit
Pe 7.4. P2 & Kimi$
La 17.6. Lion Eyes
La 22.7. Badfellas

Vuosi 2016

Ma 5.12. Leevi & The Leavings -tribuutti (duo)

King’s Bar, Varissuo

Vuosi 2018

Pe 27.4.2018 Badfellas & Tease ‘n Tickle Burlesque
La 26.5.2018 Teppo Tuhma
La 23.6.2018 Kristian Roso
La 11.8.2018 P2 & Kimi$

Lisää esiintyjiä julkistetaan myöhemmin!

Höveli, Pansio

Vuosi 2018

Pe 16.2. Pete Harju & Kristian Roso – Komiikan ja livemusiikin yhteisshow
Pe 18.5. Badfellas plays Irwin Goodman
Pe 13.7. Sam Ranieri
Pe 12.10. P2 & Kimi$
Pe 19.10. Harri Soinila & Tarmo Ranta – Komiikan ja livemusiikin yhteisshow
Pe 30.11. Badfellas
Pe 14.12. Otto F. – One Man Band

Vuosi 2019

Pe 1.2. P2 & Kimi$
Pe 8.2. Badfellas & Tease ’n Tickle Burlesque
Pe 1.3. Vesa Virtanen
Pe 8.3. Leeni
Pe 12.4. Matti Esko
Su 21.4. Badfellas – Munat Sulaa
Pe 7.6. Otto F. – One Man Band

IHAN VAAN PUBI, PIIKKIÖ

Vuosi 2019

La 26.1. Isto Hiltunen
To 14.2. Kaupungin V*ttumaisin Tietovisa
La 16.2. Jaylon Temes Duo
La 23.2. Badfellas
La 9.3. Sami Saari
La 23.3. P2 & Kimi$ feat. Suomen Hulluin Cajonisti
La 30.3. Jailbreak
La 6.4. Elävän Komiikan Ilta Pubissa
Pe 19.4. Pubin Reggaebileet – DJ Dr. ED Lion
La 27.4. Tommi Läntinen
La 4.5. Lord Est
La 11.5. Bad Tease of Finland
Pe 31.5. Matti Esko

Vuosi 2018

Pe 26.1. Timo Rautiainen
La 10.2. Lord Est
La 17.3. Motördead
La 14.4. Emppu Suhonen

La 8.9. Tommi Läntinen
La 13.10. Tuomas Turunen
La 20.10. Sami Saari
La 27.10. Lord Est
Pe 2.11. Halloween – DJ Ville Nummenmaa
La 10.11. Badfellas plays Leevi & Irwin
Pe 7.12. Matti Esko
La 8.12. DJ Dr. ED Lion (Juju pääesiintyjänä)
La 29.12. Badfellas & Tease ‘n Tickle Burlesque

Vuosi 2017

La 7.1. Ysäridisco – DJ Ville Nummenmaa
La 28.1. Indian – tribute to Hurriganes
La 11.2. Badfellas & Tease ‘n Tickle Burlesque
La 18.2. Stand up – Pete Harju
La 18.3. Asiakasilta – esiintymässä Kristian Roso
Pe 14.4. P2 & Kimi$
La 6.5. MM-jääkiekko & Suomi 100 vuotta teemabileet; esiintymässä Suamenlejjona
La 13.5. Kitto (Aus) – naispuoleinen Pearl Jam
Pe 19.5. Rymättylä – Badfellas
Pe 14.7. Oliver
Pe 8.9. Max Radical
La 30.9. Badfellas plays Irwin Goodman
Pe 1.12. Jailbreak
Pe 8.12. Tina & Viljami duo – perinteisiä joululauluja
La 16.12. Rymättylä – Tina & Viljami duo – perinteisiä joululauluja

Vuosi 2016

La 29.10. Kristian Roso (Halloween-bileet)
La 12.11. DJ Ukkomies (Jenkkibileet)
La 17.12. Jailbreak
La 30.12. Badfellas (Ihan vaan pubin 3-vuotissynttärit)

RAVINTOLA BASSO, Varissuo

Vuosi 2019

La 26.1. Isto Hiltunen – Basson päivätanssit
To 14.2. One Man Revolution & Kaupungin V*ttumaisin Tietovisa
Pe 22.2. Badfellas plays Leevi & Irwin
Pe 1.3. Jaylon Temes Duo
Pe 22.3. P2 & Kimi$ feat. Suomen Hulluin Cajonisti
Pe 5.4. Jailbreak
Pe 19.4. Matti Esko
Ti 30.4. Salatuikkaajat

Vuosi 2018

La 13.1. One Man Revolution – Basson päivätanssit
La 10.2. One Man Revolution – Basson päivätanssit
Pe 23.3. Badfellas

2.11. Salatuikkaajat
9.11. Badfellas
14.12. Kristian Roso
21.12. Badfellas

Vuosi 2017

La 7.1. One Man Revolution – Päivätanssit
Pe 20.1. Badfellas & Tease ‘n Tickle Burlesque
Pe 3.2. Badfellas plays Irwin Goodman
La 1.4. Motördead (Motörhead tribuutti)
Pe 7.4. Salatuikkaajat
To 13.4. Badfellas – Munat Sulaa -kiertue
Ma 1.5. Kristian Roso – Basson vappubrunssi
Pe 5.5. MM-jääkiekko & Suomi 100 vuotta teemabileet; esiintymässä Suamenlejjona
Pe 26.5. Eppu Normaali tribuutti
La 27.5. Junnu Vainio tribuutti – Päivätanssit
La 3.6. Jouni Keronen – Päivätanssit
Pe 22.9. Matthau’s Acoustic Sauna
La 23.9. (päivä) Matthau Mikojan
La 14.10. Kristian Roso
Pe 27.10. Badfellas plays Irwin Goodman
Ke 6.12. One Man Revolution – itsenäisyyspäiväntanssit
La 16.12. Tina & Viljami duo – perinteisiä joululauluja

Vuosi 2016

Pe 28.10. Kristian Roso (Halloween-bileet)
Pe 11.11. DJ Ukkomies (Jenkkibileet)
La 31.12. Badfellas

Ravintolalaiva Papa Joe, Keskusta

Vuosi 2018

Pe 1.6.2018 P2 & Kimi$
Ke 13.6.2018 Kristian Roso
Ke 4.7.2018 Badfellas
Ke 18.7.2018 Los Moralos
To 16.8.2018 Sami Savolainen

Vuosi 2017

La 27.5.2017 Kristian Roso
Ke 7.6.2017 Lion Eyes & Badfellas
La 10.6.2017 Salatuikkaajat
La 17.6.2017 Erkki Seppänen
Ke 5.7.2o17 Leaflet & Achiote
La 8.7.2017 P2 & Kimi$
La 22.7.2017 Salatuikkaajat
Pe 11.8.2017 P2 & Kimi$
La 26.8.2017 Duo Riitasointu

Iloinen Härkä, Härkämäki

Vuosi 2018

La 31.3. Sam Ranieri
Ma 30.4. Lord Est
Pe 4.5. Timo Rautiainen
La 26.5. Lumottu Apina
Pe 29.6. P2 & Kimi$
La 11.8. Mikko Harju duo
Pe 17.8. Sam Ranieri
La 1.9. Salatuikkaajat
Pe 5.10. Raappana
Pe 2.11. Badfellas & Tease ‘n Tickle Burlesque

Vuosi 2019

La 19.1. Kehä
Pe 8.3. Elävän Komiikan Ilta Härässä
Pe 29.3. Badfellas plays Irwin Goodman
To 18.4. Salatuikkaajat
Ti 30.4. Bat & Ryyd

Päivämäärät ja esiintyjät julkaistaan pian!

RÅTTIS, PARAINEN

Vuosi 2017

Pe 29.9.2017 Paikallisen Viihteen Ilta

Vuosi 2016

La 15.10. Badfellas (Oktoberfest)
La 29.10. DJ Ukkomies (Halloween-disco)

Heinola

RantaCasino

La 19.5.2018 Komiikkaa RantaCasinolla – Pete Harju & Mikko Kupiainen + lämppäreitä
La 2.6.2018 Koulujen päättäjäisbileet – DJ Ville Nummenmaa
La 16.6.2018 Jaylon Temes Duo
La 30.6.2018 Elias Kaskinen & Päivän Sankarit
La 14.7.2018 Indian – Tribute To Hurriganes
La 21.7.2018 P2 & Kimi$
La 18.8.2018 Kristian Roso
La 20.10.2018 Tuomas Kauhanen

Helsinki

Pub Peräkammari

La 12.5.2018 Euroviisujen kisastudio & Sampsa Astala
Pe 1.6.2018 Bad Tease Of Finland
La 2.6. Komiikan OM -klubi – MC:nä Risto K Järvinen
Pe 15.6.2018 Pohjanmaa Roast – Pete Harju & Risto K Järvinen
Pe 22.6.2018 Peräkammarin juhannus & Sami Arojoki
Pe 23.6.2018 Peräkammarin juhannus & Sami Arojoki
La 30.6.2018 Ilpo Kaikkonen
Pe 27.7.2018 Komiikan OM -klubi – MC:nä Pete Harju
Pe 3.8.2018 P2 & Kimi$
La 4.8.2018 Jaylon Temes Duo
Pe 17.8.2018 Kristian Roso
Pe 31.8.2018 Komiikan OM -klubi – MC:nä Pete Harju
La 1.9.2018 R&P Acoustic
La 8.9.2018 Vesa Virtanen
La 15.9.2018 Rock & Science duo
La 22.9.2018 Mikko Pietilä soolo
Pe 28.9.2018 Komiikan OM -klubi – MC:nä Pete Harju
La 29.9.2018 Max Radical
Pe 5.10.2018 Esa Nummela
La 6.10.2018 Badfellas
Pe 20.10.2018 Nicky Rothen
Pe 26.10.2018 Komiikan OM -klubi – MC:nä Pete Harju
La 27.10.2018 Erkki Seppänen
Ti 13.11.2018 Komiikan OM -klubi – MC:nä Pete Harju
Ti 27.11.2018 Komiikan OM -klubi – MC:nä Pete Harju
Pe 28.12.2018 DJ Ville Nummenmaa

Pe 25.1.2019 Trubaduuri Mark Tuomela
Pe 1.2.2019 Komiikan OM -klubi – MC:nä Pete Harju
La 2.2.2019 Vili Rantanen
Pe 8.2.2019 Max Radical
La 9.2.2019 Max Radical
La 23.2.2019 Ilpo Kaikkonen
Pe 1.3.2019 Komiikan OM -klubi – MC:nä Pete Harju
La 2.3.2019 Antsu Haahtela
Pe 15.3.2019 Sami Savolainen
La 23.3.2019 Trubaduuri Jarie – St. Patrick’s Day jatkot
Pe 29.3.2019 Kristian Roso
Pe 12.4.2019 Komiikan OM -klubi – MC:nä Pete Harju
La 13.4.2019 Salatuikkaajat
Pe 19.4.2019 Mika Peltonen
La 27.4.2019 Mikko Pietilä
Pe 3.5.2019 Komiikan OM -klubi – MC:nä Pete Harju
La 18.5.2019 Sampsa Astala – Euroviisujen kisastudio
La 25.5.2019 Otto F. – One Man Band
La 1.6.2019 DJ Sir C – Koulujen päätösdisco
Pe 7.6.2019 Komiikan OM -klubi – MC:nä Pete Harju
La 15.6.2019 Sami Arojoki
Pe 21.6.2019 Tarmo Ranta – Peräkammarin juhannusaatto
La 22.6.2019 Kristian Roso – Peräkammarin juhannuspäivä

Lisää esiintyjiä julkaistaan pian!

Huittinen

Sininen Karhu

4.3.2017 Stand up – Miika Pettersson
25.3.2017 Badfellas plays Irwin Goodman
14.4.2017 Tease ‘n Tickle Burlesque
3.6.2017 Maisematie cruising jatkot – Sysi & Savi
29.9.2017 Lord Est
4.11.2017 Silver Bullet
25.11.2017 Stand up – Pete Harju

Iisalmi

Bar and Cafe Graceville

La 18.2.2017 Badfellas & Penan Spelit
La 25.3.2017 Salatuikkaajat
La 15.4.2017 Tease ‘n Tickle Burlesque
La 5.8.2017 Burlesque show – Rosetta Sweet, Lady Cube & Lydia Legatorski
Pe 11.8.2017 Erkki Seppänen duo
La 28.10.2017 Pretty Wild Ones & The Grammers
La 30.12.2017 Badfellas

La 2.6.2018 Bad Tease of Finland

Pe 15.3.2019 Matti Esko

Lisää esiintyjiä julkaistaan pian

Juva

Bar Ala

La 26.11 Åburlesque
Pe-la 9.-10.12 Black & White Xmas Party – DJ Ville
La 2.9. Badfellas & Tease ‘n Tickle Burlesque
Ti 5.12. Pete Harju Stand up show

Lisää esiintyjiä julkaistaan pian

Jämsänkoski

Bar Tona

Pe 21.4.2017 Kristian Roso
La 22.4.2017 Kristian Roso
Pe 12.5.2017 Max Radical
La 27.5.2017 Rock & Science duo
Pe 2.6.2017 Bar Tona
Pe 7.7.2017 Teppo Tuhma – Stand up & hupimusiikkia
La 9.9.2017 Tarmo Ranta
La 2.12.2017 Tarmo Ranta

Pe 18.5.2018 Timo Rautiainen (soolo)
Pe 7.9.2018 Tommi Läntinen duo
Pe 14.9.2018 Badfellas

Kajaani

Rock House Kulma

Pe 27.10.2017 Pretty Wild Ones & The Grammers

To 29.3.2018 P2 & Kimi$

Lisää esiintyjiä julkaistaan pian

Kokemäki

Olkkari

Pe 18.11. Kristian Roso – Olkkarin pikkujoulut
La 3.12. Badfellas plays Irwin Goodman
Pe 9.12. Stand up – Miika Pettersson

Vuosi 2017

25.2. Destiny Ocean
19.5. Teppo Tuhma

Korppoo

Ravintola Buffalo

La 13.2.2017 Stand up -ilta – Pete Harju & Harri Soinila

Koski

Ravintola Kestikara

La 27.5.2017 Badfellas & Tease ‘n Tickle Burlesque
La 9.9.2017 P2 & Kimi$
La 28.10.2017 Indian – tribute to Hurriganes

Lohja

Pub Wame

Pe 9.12. Stand up – Miika Pettersson

Vuosi 2017

Pe 17.3. St. Patrick’s Day -teemabileet – Ants in the Pants
La 8.4. Lion Eyes
La 6.5. Kitto (AUS)
La 20.5. Teppo Tuhma – stand up & hupimusiikki
La 5.8. Badfellas (trio, peruuntuneen Salatuikkaajien keikan tilalle)
La 7.10. P2 & Kimi$
La 2.12. Badfellas

Vuosi 2018

Pe 16.11. Kristian Roso
La 8.12. Badfellas

Loimaa

Bar Edgar

To 13.4.2017 Tease ‘n Tickle Burlesque
La 22.4.2017 turkulaiset Achiote & Leaflet yhteiskiertueella
Pe 19.5.2017 Teppo Tuhma – Stand up & hupimusiikkia
Ke 24.5.2017 Badfellas
Pe 4.8.2017 Tease ‘n Tickle Burlesque

Pe 30.3.2018 Tease ‘n Tickle Burlesque

Naantali

Nightclub Suntown

Pe 19.1.2018 Pete Harju -stand up show
Pe 2.2.2018 Sam Ranieri
To 29.3.2018 Badfellas & Tease ‘n Tickle Burlesque
Pe 6.4.2018 Sam Ranieri
Pe 20.4.2018 Timo Rautiainen soolo

Mynämäki

Bar Vintti / Nurkka

11.2.2017 P2 & Kimi$
1.4.2017 TBA
16.4.2017 (sunnuntai) Badfellas (Munat Sulaa -kiertueen päätösbileet) & Tease ‘n Tickle Burlesque
29.4.2017 Ysäridisco – DJ Sam Zimon
20.5.2017 Badfellas plays Irwin Goodman + Irwin tietovisa
24.5.2017 (keskiviikko) Pete Harju stand up show
12.8.2017 Badfellas
23.9.2017 J. Helle
4.11.2017 Badfellas & Tease ‘n Tickle Burlesque
9.12.2017 Vesa Virtanen
31.12.2017 Jailbreak

30.3.2018 Badfellas plays Irwin Goodman
31.3.2018 Badfellas
1.4.2018 Badfellas – suomalaisen musiikin show
30.4.2018 Kristian Roso
9.6.2018 Vesa Virtanen

2.3.2019 Sami Arojoki
6.4.2019 Trubaduuri P2

Lisää esiintyjiä julkaistaan pian

Oulu

Hevimesta

Pe 16.12.2016 Badfellas & Tease ‘n Tickle Burlesque
To 14.12.2017 Euronilta – P2 & Kimi$

Ke 29.8.2018 Euronilta – Badfellas

Ravintola Kantis

Pe 16.12.2017 Badfellas & Tease ‘n Tickle Burlesque

Padasjoki

Ravintola Uusi Laakeri

La 25.2.2017 Badfellas plays Irwin Goodman
La 20.5.2017 Salatuikkaajat

Paimio

Ravintola Poimari

La 7.1. Bilemusiikkia – Puolitie trio

La 31.3.2018 Pomen pääsiäisbileet – Rock & Science duo
Pe 14.9.2018 Rock & Science duo
La 15.9.2018 Otto F. – One Man Band
La 13.10.2018 Salatuikkaajat

Lisää esiintyjiä julkaistaan pian

Punkalaidun

Ravintola Punka

Pe 17.2.2017 Badfellas plays Irwin Goodman
La 13.5.2017 Biletrubaduuri Max Radical
Pe 4.8.2017 P2 & Kimi$
La 4.11.2017 Puolitie trio

La 6.10.2018 P2 & Kimi$

Lisää päivämääriä ja esiintyjiä julkaistaan pian!

Sastamala

Vammalan Seurahuone

14.1.2017 Burleski – Tease ‘n Tickle Burlesque
4.2.2017 Badfellas plays Irwin Goodman
4.3.2017 Stand up – Miika Pettersson
31.12.2017 Badfellas

12.5.2018 Tease n’ Tickle Burlesque
14.12.2018 Bilebändi Buusti
15.12.2018 The Plastic Heels

12.1.2019 Kasaribileet – Sampsa Astala duo
30.3.2019 Raskaan Musiikin Ilta – Leaflet ja Sysi & Savi

Sotkamo

Ravintola Kantis

24.3.2017 Salatuikkaajat
26.5.2017 Badfellas & Tease ‘n Tickle Burlesque
8.9.2017 P2 & Kimi$
6.10.2017 Rock & Science duo
29.12.2018 Badfellas

29.3.2018 Petri Nygård
30.3.2018 Jailbreak
30.4.2018 Badfellas
30.11.2018 Lord Est

Lisää päivämääriä ja esiintyjiä julkaistaan pian!

Taalintehdas

Pub Skipper’s

29.10.2016 Halloween bileet – DJ Gini Ruggero
25.12.2016 Tunnetuimmat joululaulut – Salminen & Viktors duo
14.1.2017 Stand up – Miika Pettersson

Tampere

Ravintola Mallashovi

3.3.2017 Stand up – Miika Pettersson & Salatuikkaajat (coverduo)

Lisää päivämääriä ja esiintyjiä julkaistaan pian!

Urjala

Rodeo Bar

Päivämäärät ja esiintyjät julkaistaan pian!

Viitasaari

Hotelli Pihkuri

Päivämäärät ja esiintyjät julkaistaan pian!